Skip to content

Aug. 22 – Labor Day, Sept. 2, 2024

92 Days 6 Hours 24 Mins

FFA Swine Entries

Division 20: Any Other Breed

Class 2: FFA Any Other Breed Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 56010008 1/15/2023 KTB3 Miss 98 Proof (Smalls) Karlea Roehl Randolph FFA

Division 22: Spotted Hogs

Class 1: FFA Spotted Hogs December Gilt, Dec 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 182019008 12/22/2022 Zach2 Haley 113-8 Tayler Franz Windom FFA

Class 2: FFA Spotted Hogs Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 182982007 1/1/2023 CGSP3 Haley 2-7 Isabelle Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
2 182982006 1/1/2023 CGSP3 HALEY 2-6 Julia Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
3 183026006 1/2/2023 Hippi Judy Alivia Uhlenkamp Sibley East FFA
4 840-003-268-306-242 1/3/2023 Zach3 Dolly 16-5 - Meena Peyton Winters Windom FFA
5 182834004 1/7/2023 dottie Alison Bergmann Stewartville FFA
6 182226002 1/10/2023 3 Tina Morgan Feltmann Glencoe-Silver Lake FFA
7 182245009 1/20/2023 N/A Cameron Addington Cannon Falls FFA

Class 3: FFA Spotted Hogs Late January-Early February Gilt, Jan 21-Feb 10, 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 182306010 2/1/2023 MIE Too Hot (Wendy) Karlea Roehl Randolph FFA
2 182252002 2/5/2023 NFG3 Mary Allie Willcox Glencoe-Silver Lake FFA

Class 5: FFA Spotted Hogs March Gilt, Mar 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 182234001 3/2/2023 3 Charmander Morgan Feltmann Glencoe-Silver Lake FFA
2 182234002 3/3/2023 N/A Morgan Thoele Sibley East FFA

Division 23: Duroc

Class 2: FFA Duroc Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 N/A N/A N/A Olivia Vorpagel Southland FFA
2 439604003 1/1/2023 CGP3 WHIP LD DEB 1-3 Julia Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
3 437280008 1/2/2023 Zach3 MS Ultra 6-8 Luke Ruen Lanesboro FFA
4 437280010 1/2/2023 ZACH3 MS Ultra 6-10 Kate Schmidt New Ulm FFA
5 437164009 1/5/2023 JSCP3 MS Nitro 2-9 Preston Welling Paynesville FFA
6 437170004 1/7/2023 DIV3 Rapunzel 27-4 Elyssa Robinson Triton FFA

Class 3: FFA Duroc Late January-Early February Gilt, Jan 21-Feb 10, 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 N/A N/A N/A Payton Sailor Alden-Conger FFA
2 440038005 1/23/2023 SRES3 Wide Buckshot Lady Brooklyn Kasella Glencoe-Silver Lake FFA
3 N/A 2/1/2023 N/A Zoey Schentzel Farmington FFA
4 438997004 2/1/2023 MHCH3 Jane 18-4 Kaylee Steele Lewiston-Altura FFA
5 437962006 2/1/2023 Patricia 22-6 Macy Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
6 439219009 2/1/2023 BRWP3 Rhonda 6-9 Madison Holtz Little Falls FFA

Class 4: FFA Duroc Late February Gilt, Feb 11-28, 2023 (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 N/A N/A N/A Caden Lodermeier Goodhue FFA
2 N/A N/A N/A Braxton Erickson Stewartville FFA
3 N/A N/A N/A Braxton Erickson Stewartville FFA
4 L137549001 2/11/2023 MLEL3 Petunia Green Belle 1-1 Sam Tipton Goodhue FFA

Division 24: Chester White

Class 2: FFA Chester White Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 840-003-241-215-345 1/1/2023 3 Biggette 1-10 - Nala Peyton Winters Windom FFA
2 160833007 1/2/2023 Chester Gilt Jaden Linn Alden-Conger FFA
3 160694001 1/17/2023 3 Alex 8-1 Kaylee Steele Lewiston-Altura FFA

Division 25: Hampshire

Class 2: FFA Hampshire Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 513996006 1/1/2023 GRUS3 MISS G Q 3-6 Paige Welling Paynesville FFA
2 514827003 1/1/2023 2AVF3 Hazel 1-3 Kalley Christen Glencoe-Silver Lake FFA

Class 3: FFA Hampshire Late January-Early February Gilt, Jan 21-Feb 10, 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 515299009 1/28/2023 GTHO3 ISLA 2-9 Zoe Ruschmeier Glencoe-Silver Lake FFA
2 515436003 2/1/2023 RJWP3 RUBY 85-3 Bryce Frericks Albany FFA

Division 26: Berkshire

Class 2: FFA Berkshire Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 181602002 1/6/2023 BYSN3 Laney 20-2 Tayler Franz Windom FFA
2 181164008 1/6/2023 Nicki Karcyn Dose Sibley East FFA

Class 3: FFA Berkshire Late January-Early February Gilt, Jan 21-Feb 10, 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 181693008 2/1/2023 UOM3 Cleo 13-8 Zoe Ruschmeier Glencoe-Silver Lake FFA
2 183344004 2/6/2023 Maizy Evan Oltmans Mountain Lake FFA

Class 4: FFA Berkshire Late February Gilt, Feb 11-28, 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 183365005 2/14/2023 BTC3 Miss Magic 32-5 Kaylee Steele Lewiston-Altura FFA

Division 27: Yorkshire

Class 1: FFA Yorkshire December Gilt, Dec 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 840-003-241-215-341 12/17/2022 TFRN2 Jane 6-4 - Jane Peyton Winters Windom FFA

Class 2: FFA Yorkshire Early January Gilt, Jan 1-20, 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 663306005 1/1/2023 CGP3 COOL GAL Zoey Schentzel Farmington FFA
2 663303003 1/1/2023 CPG3 Cool Gal 1-3 Isabelle Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
3 663307005 1/1/2023 CGP3 MISTY 2-5 Julia Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
4 661978006 1/5/2023 Polly 37-6 Noah Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
5 661893002 1/12/2023 07970 Brennir Peterson GFW Pioneer Express FFA
6 663437009 1/15/2023 KNTS3 Miss Dasher 13-9 Maria Hegland Randolph FFA

Class 3: FFA Yorkshire Late January-Early February Gilt, Jan 21-Feb 10, 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 661787001 2/3/2023 NFEL3 Ms One Ton 37-1 Brielle Christen Glencoe-Silver Lake FFA

Division 29: Crossbred Gilts

Class 1: FFA Crossbred Gilt, Jan-Mar 2023 (52 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name FFA Chapter
1 N/A N/A Big Stouty Anika Hansen Alden-Conger FFA
2 N/A N/A N/A Tyler Steele Lewiston-Altura FFA
3 N/A N/A N/A Tyler Dahna Mountain Lake FFA
4 N/A N/A N/A Katelyn Soost Nicollet FFA
5 N/A N/A N/A Olivia Vorpagel Southland FFA
6 N/A N/A N/A Olivia Vorpagel Southland FFA
7 N/A 1/1/2023 Cross 412-5 Noah Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
8 NA 1/1/2023 Daisy Desirae Domonoske Waterville-Elysian-Morristown FFA
9 840-003-241-215-342 1/1/2023 Yzma Peyton Winters Windom FFA
10 840-003-241-215-342 1/1/2023 Yzma Jacob Winters Windom FFA
11 N/A 1/1/2023 N/A Isabelle Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
12 06497 1/2/2023 Malibu Aubrey Drescher Alden-Conger FFA
13 N/A 1/3/2023 Cross 413-3 Noah Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
14 N/A 1/3/2023 N/A Conner Rialson Lakeview FFA
15 840-003-241-215-347 1/3/2023 Lady Peyton Winters Windom FFA
16 N/A 1/4/2023 N/A Luke Ruen Lanesboro FFA
17 N/A 1/5/2023 DMND V Penny 12-5 Kate Schmidt New Ulm FFA
18 N/A 1/6/2023 19202 Kayleen Kulas Caledonia FFA
19 15769 1/10/2023 Honey Madison Simon Fillmore Central FFA
20 N/A 1/10/2023 N/A Grace Schavey Blue Earth FFA
21 05972 1/15/2023 Prim Rose Kiera Lafferty Springfield FFA
22 N/A 1/17/2023 Giesla Tayler Franz Windom FFA
23 N/A 1/20/2023 N/A Macy Sonnek United South Central FFA
24 N/A 1/20/2023 N/A Luke Ruen Lanesboro FFA
25 15433 1/20/2023 Babe Karlea Roehl Randolph FFA
26 N/A 1/20/2023 Darcey Beau Sathre Southland FFA
27 N/A 1/20/2023 Bonnie Beau Sathre Southland FFA
28 N/A 1/24/2023 Pearl Brooklyn Kasella Glencoe-Silver Lake FFA
29 840003241216693 1/25/2023 Janice Preston Welling Paynesville FFA
30 N/A 1/27/2023 Bagel Zoe Ruschmeier Glencoe-Silver Lake FFA
31 N/A 1/27/2023 Baguette Zoe Ruschmeier Glencoe-Silver Lake FFA
32 N/A 1/28/2023 Bella Cale Hansen Maple River FFA
33 N/A 2/1/2023 Tululah Ella Hegland Randolph FFA
34 N/A 2/1/2023 Mercedes Evan Oltmans Mountain Lake FFA
35 N/A 2/1/2023 Carol 10-4 Macy Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
36 N/A 2/1/2023 Skittles 5-11 Macy Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
37 N/A 2/1/2023 Cross X 5-9 Macy Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA
38 N/A 2/1/2023 N/A Conner Rialson Lakeview FFA
39 N/A 2/1/2023 N/A Isabelle Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
40 N/A 2/2/2023 N/A Kaylee Steele Lewiston-Altura FFA
41 840-003-241-215-348 2/3/2023 Daisy Peyton Winters Windom FFA
42 N/A 2/4/2023 N/A Julia Patterson Kenyon-Wanamingo FFA
43 N/A 2/6/2023 Glimmer Brooklyn O'Brien Kenyon-Wanamingo FFA
44 N/A 2/10/2023 CC Alison Bergmann Stewartville FFA
45 N/A 2/10/2023 Buttons Mallory Olson Rushford-Peterson FFA
46 N/A 2/15/2023 16136 Aden Kulas Caledonia FFA
47 N/A 2/16/2023 Julie Brooklyn O'Brien Kenyon-Wanamingo FFA
48 N/A 2/20/2023 16138 Maren Kulas Caledonia FFA
49 17603 2/22/2023 6-2 Bryce Frericks Albany FFA
50 N/A 2/22/2023 peach Alison Bergmann Stewartville FFA
51 N/A 2/27/2023 Stioria Tayler Franz Windom FFA
52 N/A 3/2/2023 Cross 19-5 Noah Schaefer Zumbrota-Mazeppa FFA