Skip to content

Aug. 22 – Labor Day, Sept. 2, 2024

183 Days 0 Hours 59 Mins

Open Class Sheep Entries

Division 63: Dorset

Class 1: Dorset Yearling Ram, Sept 2021-Aug 2022 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P754125 1/11/2022 Sanford & Sons E835 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
2 P753339 1/20/2022 Arndt Acres 22-103 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 2: Dorset Fresh Shorn Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P757095 9/15/2022 Arndt Acres 22-124 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 p760480 9/17/2022 Moses 9681 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 P759135 11/20/2022 JFSS 23005 Izak Schermerhorn N/A New York Mills, MN

Class 3: Dorset Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P757093 9/6/2022 Arndt Acres 22-122 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 p760479 9/12/2022 Moses 9680 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 P759256 9/15/2022 W268 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD

Class 4: Dorset Fresh Shorn January Ram Lamb, Jan 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P760487 1/23/2023 Arndt Acres 23-104 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 5: Dorset January Ram Lamb, Jan 2023 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 1/2/2023 W312 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
2 x 1/15/2023 Promise Kept Farm 2304 Tim Coss Promise Kept Farm Cannon Falls, MN
3 x 1/18/2023 Marquardt T623 Tanner Marquardt N/A Mabel, MN
4 P758503 1/19/2023 Sanford & Sons D891 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
5 x 1/28/2023 Marquardt T624 Tanner Marquardt N/A Mabel, MN

Class 6: Dorset Fresh Shorn February Ram Lamb, Feb 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P758502 2/8/2023 Sanford & Sons D894 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
2 P758484 2/9/2023 Arndt Acres 23-103 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 7: Dorset February Ram Lamb, Feb 2023 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 2/1/2023 W313 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
2 P758504 2/2/2023 Sanford & Sons D892 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
3 P758483 2/4/2023 Arndt Acres 23-102 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
4 x 2/5/2023 Marquardt T630 Tanner Marquardt N/A Mabel, MN
5 P760511 2/8/2023 Wilts RBFF 344 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN

Class 8: Dorset Fresh Shorn Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A 3/1/2023 1 Braeden Erickson N/A Racine, MN
2 N/A 3/1/2023 2 Braeden Erickson N/A Racine, MN
3 N/A 3/1/2023 1 Caden Boehm N/A Lyle, MN

Class 9: Dorset Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 3/1/2023 W316 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
2 P759318 3/2/2023 Sanford & Sons D895 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN

Class 10: Dorset Fresh Shorn Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P751981 9/6/2021 Arndt Acres 21-029 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 P757355 2/10/2022 W211 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
3 P754120 2/12/2022 Sanford & Sons E929 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN

Class 11: Dorset Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (10 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P755205 1/5/2022 Donkers 22-500 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 P754068 1/8/2022 Aldrich 2-05 Tanner Marquardt N/A Mabel, MN
3 P754880 1/11/2022 Wilts RBFF 206 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
4 P755152 1/11/2022 Reynolds 2236 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
5 P753331 1/17/2022 Arndt Acres 22-002 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
6 P754883 2/5/2022 Wilts RBFF 239 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
7 P754117 2/10/2022 Sanford & Sons E922 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
8 P755949 2/10/2022 W210 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
9 P757265 2/19/2022 Spilde 9553 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
10 P755290 3/9/2022 T058 Tanner Marquardt N/A Mabel, MN

Class 12: Dorset Fresh Shorn Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P757090 9/28/2022 Arndt Acres 22-035 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 2 10/1/2022 2 Caden Boehm N/A Lyle, MN
3 P758499 10/18/2022 Sanford & Sons E084 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
4 p760481 10/22/2022 Moses 9682 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN

Class 13: Dorset Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (8 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P760015 9/2/2022 Donkers 530 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 P757362 9/3/2022 W255 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
3 P757363 9/7/2022 W257 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
4 P760504 9/12/2022 Wilts RBFF 299F Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
5 P760505 9/13/2022 Wilts RBFF 2105F Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
6 P757088 9/22/2022 Arndt Acres 22-033 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
7 P758495 10/2/2022 Sanford & Sons E075 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
8 p760482 10/20/2022 Moses 9683 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN

Class 14: Dorset Fresh Shorn January Ewe Lamb, Jan 2023 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P-758780 1/8/2023 Kurt Netzke Family 341 Duane Bauck Dew Drop Farms New York Mills, MN
2 P760507 1/14/2023 Wilts RBFF 311 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
3 P759936 1/19/2023 Lindow Farms 10023 Kevin Lindow Lindow Farms Chili, WI
4 P758476 1/20/2023 Arndt Acres 23-002 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
5 P-758792 1/20/2023 Kurt Netzke Family 376 Duane Bauck Dew Drop Farms New York Mills, MN

Class 15: Dorset January Ewe Lamb, Jan 2023 (8 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P760506 1/3/2023 Wilts RBFF 301 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
2 x 1/8/2023 W305 Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
3 P760013 1/9/2023 Donkers 583 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
4 P760508 1/14/2023 Wilts RBFF 312 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
5 x 1/18/2023 Marquardt T2207 Tanner Marquardt N/A Mabel, MN
6 P758477 1/20/2023 Arndt Acres 23-003 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
7 P758478 1/22/2023 Arndt Acres 23-004 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
8 P760014 1/22/2023 Donkers 584 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN

Class 16: Dorset Fresh Shorn February Ewe Lamb, Feb 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P758481 2/3/2023 Arndt Acres 23-007 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 17: Dorset February Ewe Lamb, Feb 2023 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P758480 2/2/2023 Arndt Acres 23-006 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 P758512 2/5/2023 Sanford & Sons E097 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
3 p760483 2/22/2023 Moses 9677 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
4 p760484 2/22/2023 Moses 9678 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
5 P760509 2/28/2023 Wilts RBFF 378 Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN

Class 18: Dorset Fresh Shorn Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A 3/1/2023 3 Braeden Erickson N/A Racine, MN
2 N/A 3/1/2023 4 Braeden Erickson N/A Racine, MN
3 P759317 3/2/2023 Sanford & Sons E090 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN

Class 19: Dorset Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 P759319 3/2/2023 Sanford & Sons M738 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
2 P760016 3/6/2023 Donkers 585 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 P760017 3/6/2023 Donkers 586 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN

Class 20: Dorset Pair Ram Lambs (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Tanner Marquardt N/A Mabel, MN
2 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
3 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
4 N/A N/A N/A Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
5 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
6 N/A N/A N/A Braeden Erickson N/A Racine, MN

Class 21: Dorset Pair Yearling Ewes (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
2 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
3 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
4 N/A N/A N/A Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD

Class 22: Dorset Pair Ewe Lambs (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Jacob Wilts Red Barn Family Farm St. Michael, MN
2 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
3 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
4 N/A N/A N/A Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
5 N/A N/A N/A Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
6 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
7 N/A N/A N/A Braeden Erickson N/A Racine, MN

Class 23: Dorset Breeder's Group (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
3 N/A N/A N/A Devon Wolkow Wolkow Dorsets De Smet, SD
4 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN

Division 64: Hampshire

Class 1: Hampshire Yearling Ram, Sept 2021-Aug 2022 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 609510 9/15/2021 Mork Greenway Y-3 Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
2 610240 1/1/2022 DREWRY 22000 AI 'MGM' Don Drewry N/A Farmington, MN
3 609474 1/17/2022 Klug HH 22-188 BZ NNP RR Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
4 610098 1/21/2022 Bobendrier 22-37 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
5 610074 2/14/2022 Oak Meadow 159 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN

Class 2: Hampshire Fresh Shorn Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 610819 11/13/2022 NSLS 22237 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN

Class 3: Hampshire Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 610676 9/6/2022 Sanford M276RR Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
2 610914 9/11/2022 Bobendrier 22-145 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
3 610912 9/11/2022 Bobendrier 22-142 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
4 610915 9/14/2022 Bobendrier 22-149 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
5 611179 11/16/2022 Lindow Farms 30024 Kevin Lindow Lindow Farms Chili, WI

Class 4: Hampshire Fresh Shorn January Ram Lamb, Jan 2023 (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 610811 1/2/2023 Herrig 23-1 Jake Herrig N/A Slayton, MN
2 611181 1/7/2023 PHF2364 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
3 TBA 1/8/2023 Drewry 23082 Don Drewry N/A Farmington, MN
4 TBA 1/8/2023 Drewry 23493 Don Drewry N/A Farmington, MN
5 611182 1/8/2023 PHF2350 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
6 x 1/22/2023 Caskey D064 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
7 611371 1/28/2023 Kirchenbauer 0238 James Kirchenbauer Kirchenbauer Farms Clear Lake, MN

Class 5: Hampshire January Ram Lamb, Jan 2023 (14 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 610910 1/2/2023 Bobendrier 23-09 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
2 610861 1/3/2023 Bobendrier Boys 23-01 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
3 610911 1/4/2023 Bobendrier 23-16 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
4 x 1/5/2023 Promise Kept Farm 2300 Tim Coss Promise Kept Farm Cannon Falls, MN
5 x 1/8/2023 Creekside Farm 2302 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
6 x 1/8/2023 Wright 2303 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
7 x 1/12/2023 Wright 2309 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
8 611407 1/14/2023 Schiefelbein 2320 Austin Schiefelbein Schiefelbein Hampshires Kimball, MN
9 610770 1/17/2023 Klug HH 23-168 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
10 611078 1/21/2023 Caskey D014 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
11 applied 1/22/2023 Bobendrier Boys 23-16 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
12 x 1/27/2023 Wright 2311 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
13 611207 1/30/2023 Oak Meadow 172 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
14 611080 1/30/2023 Caskey D042 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN

Class 6: Hampshire Fresh Shorn February Ram Lamb, Feb 2023 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 610732 2/2/2023 Up North Sheep Company 23083 Brandon Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
2 610678 2/3/2023 Sanford M283RR Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
3 x 2/6/2023 Caskey D080 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN

Class 7: Hampshire February Ram Lamb, Feb 2023 (11 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 611081 2/1/2023 Caskey D061 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
2 x 2/2/2023 Creekside Farm 2303 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
3 610677 2/2/2023 Sanford M282RR Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
4 610777 2/3/2023 Klug HH 23-134 QR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
5 611206 2/3/2023 Oak Meadow 180 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
6 611082 2/4/2023 Caskey D087 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
7 610864 2/10/2023 Bobendrier Boys 23-30 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
8 611349 2/12/2023 Bobendrier 23-48 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
9 610733 2/15/2023 Up North Sheep Company 23102 Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
10 x 2/15/2023 Pullin 23-18 Black Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
11 x 2/24/2023 Pullin 23-38 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA

Class 8: Hampshire Fresh Shorn Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 3/1/2023 Caskey D148 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
2 10608 3/3/2023 NSLS 23109 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
3 10608 3/14/2023 NSLS 23244 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN

Class 9: Hampshire Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 3/2/2023 Pullin 23-34 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
2 1 3/4/2023 Klug HH 23-165 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
3 611085 3/5/2023 Caskey D167 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
4 611086 3/7/2023 Caskey D171 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
5 610679 3/12/2023 Sanford M299RR Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
6 611099 3/20/2023 7 mile 23089 Jake Herrig N/A Slayton, MN
7 x 3/25/2023 Pullin 23-56 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA

Class 10: Hampshire Fresh Shorn Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (9 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A 1/1/2022 DREWRY 22002 AI Don Drewry N/A Farmington, MN
2 N/A 1/8/2022 Drewry 22005 Don Drewry N/A Farmington, MN
3 96566 D Ewe 1/10/2022 PHF 2214 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
4 98652 1/10/2022 BFSS 2214 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
5 97021 D 2/2/2022 Westlake 2202 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
6 95536 2/4/2022 Klug HH 22-255 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
7 610181 2/25/2022 Pullin 22-41 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
8 98721 D 3/7/2022 NSLS 22120 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
9 95540 3/8/2022 Klug HH 22-259 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI

Class 11: Hampshire Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (23 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 97964D 9/6/2021 Creekside Farm 2122 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
2 94941 9/17/2021 Hickman1542 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
3 96706D 10/1/2021 Caskey B233 Kyle Caskey Prestige Farms Pipestone, MN
4 95530 1/5/2022 Klug HH 22-249 QR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
5 97855 D 1/5/2022 Scheller 379 'RRogue' Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
6 96988 1/8/2022 PHF 2203 Brandon Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
7 96435 1/19/2022 Alf 311-22 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
8 96012 D 1/21/2022 Bobendrier 22-36 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
9 98133 D 1/22/2022 Bobendrier Boys 22-28 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
10 10082 1/25/2022 Merrill B217 Reid Merrill Merrill Canby, MN
11 96715D 1/25/2022 Caskey C016 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
12 97425 D 2/1/2022 Bobendrier Boys 22-36 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
13 96015 D 2/6/2022 Bobendrier 22-48 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
14 97819D 2/10/2022 Creekside Farm 2205 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
15 97685D 2/13/2022 Oak Meadow 160 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
16 95534 2/21/2022 Klug HH 22-253 QR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
17 610179 2/23/2022 Pullin 22-33 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
18 96841 D 3/1/2022 Herrig 1335 Jake Herrig N/A Slayton, MN
19 96842 D 3/5/2022 Herrig 1337 Jake Herrig N/A Slayton, MN
20 96725D 3/7/2022 Caskey C157 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
21 95541 3/14/2022 Klug HH 22-260 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
22 99142D 3/26/2022 Pullin 22-53 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
23 10083 5/1/2022 Merrill B268 Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN

Class 12: Hampshire Fresh Shorn Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 11659E 10/5/2022 Caskey C254 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
2 10608 E 11/14/2022 NSLS 22245 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
3 10608 11/14/2022 NSLS 22246 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN

Class 13: Hampshire Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (11 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 11533E 9/5/2022 FSF 2270 Ty Fuller Fuller Sheep Farm Clark, SD
2 10917 E 9/11/2022 Bobendrier 22-143 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
3 applied 9/14/2022 Bobendrier Boys 22-100 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
4 applied 9/14/2022 Bobendrier Boys 22-101 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
5 10921 9/14/2022 Bobendrier 22-152 Heather Wright Wright Livetock Moose Lake, MN
6 10920 E 9/14/2022 Bobendrier 22-150 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
7 x 9/21/2022 Creekside Farm 2216 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
8 12516 E 9/23/2022 Scheller 2F23 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
9 12518 E 9/25/2022 Scheller 4F23 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
10 10078 9/28/2022 Merrill 277 Reid Merrill Merrill Canby, MN
11 11660E 10/6/2022 Caskey C255 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN

Class 14: Hampshire Fresh Shorn January Ewe Lamb, Jan 2023 (9 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 12106 E 1/2/2023 NSLS 22200 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 12107 E 1/2/2023 NSLS 22230 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
3 10583 E 1/2/2023 Herrig 23-2 Jake Herrig N/A Slayton, MN
4 12431 E 1/4/2023 Scheller 400 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
5 12045 1/6/2023 PHF2361 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
6 11071 1/6/2023 PHF2326 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
7 tba 1/8/2023 Drewry 23084 Don Drewry N/A Farmington, MN
8 tba 1/8/2023 Drewry 23495 Don Drewry N/A Farmington, MN
9 10315 1/17/2023 Klug HH 23-266 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI

Class 15: Hampshire January Ewe Lamb, Jan 2023 (16 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 10201 1/2/2023 Alf 348-23 RRNN Dylan Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
2 12429 E 1/2/2023 Scheller 398 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
3 10772 E 1/4/2023 Bobendrier Boys 23-03 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
4 10941 E 1/4/2023 Bobendrier 23-14 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
5 10942 E 1/4/2023 Bobendrier 23-15 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
6 12430 E 1/4/2023 Scheller 399 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
7 x 1/5/2023 Creekside Farm 2301 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
8 10773 E 1/5/2023 Bobendrier Boys 23-04 Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
9 x 1/5/2023 Promise Kept Farm 2301 Tim Coss Promise Kept Farm Cannon Falls, MN
10 10085 1/14/2023 Merrill 2303 Reid Merrill Merrill Canby, MN
11 100866 1/14/2023 Merrill 2304 Reid Merrill Merrill Canby, MN
12 10316 1/17/2023 Klug HH 23-267 QR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
13 10317 1/17/2023 Klug HH 23-268 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
14 12621 E 1/24/2023 Kirchenbauer 0236 RR James Kirchenbauer Kirchenbauer Farms Clear Lake, MN
15 10586 1/25/2023 Up North Sheep Company 23082 Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
16 10587 1/25/2023 Up North Sheep Company 23081 Brandon Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN

Class 16: Hampshire Fresh Shorn February Ewe Lamb, Feb 2023 (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 10320 2/3/2023 Klug HH 23-272 RR NNP Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
2 11663E 2/4/2023 Caskey D085 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
3 12622 E 2/9/2023 Kirchenbauer 0241 RR James Kirchenbauer Kirchenbauer Farms Clear Lake, MN
4 12437 E 2/20/2023 Scheller 407 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN

Class 17: Hampshire February Ewe Lamb, Feb 2023 (17 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 10280 2/1/2023 Up North Sheep Company 23086 Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
2 10593 E 2/1/2023 Herrig 1342 Jake Herrig N/A Slayton, MN
3 11662E 2/1/2023 Caskey D062 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
4 x 2/2/2023 Creekside Farm 2304 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
5 x 2/2/2023 Creekside Farm 2306 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
6 10319 2/3/2023 Klug HH 23-270 NNP RR Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
7 11664E 2/4/2023 Caskey D095 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
8 10144E 2/5/2023 Sanford M285RR Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
9 10935 E 2/5/2023 Bobendrier 23-46 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
10 10936 E 2/5/2023 Bobendrier 23-47 Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
11 99896 2/7/2023 CF2329 RR Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
12 12127E 2/7/2023 Oak Meadow 179 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
13 12435 E 2/11/2023 Scheller 405 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN
14 x 2/11/2023 Creekside Farm 2307 Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
15 x 2/16/2023 Pullin 23-20 Black Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
16 x 2/20/2023 Pullin 23-22 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
17 12439 E 2/23/2023 Scheller F2323 RR Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN

Class 18: Hampshire Fresh Shorn Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 10588 E 3/5/2023 Herrig 23-13 AI Jake Herrig N/A Slayton, MN
2 12108 E 3/9/2023 NSLS 23129 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
3 12623 E 3/15/2023 Kirchenbauer 0247 RR James Kirchenbauer Kirchenbauer Farms Clear Lake, MN
4 12624 E 3/20/2023 Kirchenbauer 0251 RR James Kirchenbauer Kirchenbauer Farms Clear Lake, MN
5 12108 E 4/1/2023 NSLS 23129 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN

Class 19: Hampshire Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (10 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 11665E 3/1/2023 Caskey D131 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
2 x 3/2/2023 Promise Kept Farm 2312 Tim Coss Promise Kept Farm Cannon Falls, MN
3 10322 3/3/2023 Klug HH 23-275 Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
4 x 3/4/2023 Pullin 1070 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
5 x 3/4/2023 Pullin 23-45 Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
6 10151E 3/5/2023 Sanford M297 Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
7 11667E 3/6/2023 Caskey D169 RR Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
8 tba 3/6/2023 Drewry 23534 Don Drewry N/A Farmington, MN
9 12132E 3/8/2023 Oak Meadow 205 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
10 tba 3/8/2023 Drewry 23550 Don Drewry N/A Farmington, MN

Class 20: Hampshire Pair Ram Lambs (9 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
2 N/A N/A N/A Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
3 N/A N/A N/A Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
4 N/A N/A N/A Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
5 N/A N/A N/A Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
6 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
7 N/A N/A N/A Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
8 N/A N/A N/A Don Drewry N/A Farmington, MN
9 N/A N/A N/A Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN

Class 21: Hampshire Pair Yearling Ewes (10 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 N/A N/A N/A Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
3 N/A N/A N/A Jake Herrig N/A Slayton, MN
4 N/A N/A N/A Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
5 N/A N/A N/A Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
6 N/A N/A N/A Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
7 N/A N/A N/A Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
8 N/A N/A N/A Don Drewry N/A Farmington, MN
9 N/A N/A N/A Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
10 N/A N/A N/A Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN

Class 22: Hampshire Pair Ewe Lambs (15 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 N/A N/A N/A Brandon Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
3 N/A N/A N/A Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
4 N/A N/A N/A Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
5 N/A N/A N/A Adam Benker Creekside Farms St. Michael, MN
6 N/A N/A N/A Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
7 N/A N/A N/A Jake Herrig N/A Slayton, MN
8 N/A N/A N/A Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
9 N/A N/A N/A Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
10 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
11 N/A N/A N/A Reid Merrill Merrill Canby, MN
12 N/A N/A N/A Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
13 N/A N/A N/A Don Drewry N/A Farmington, MN
14 N/A N/A N/A Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN
15 N/A N/A N/A Rodney Scheller Ram'n Acres Monticello, MN

Class 23: Hampshire Breeder's Group (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 N/A N/A N/A Gary Klug Highland Hampshires Campbellsport, WI
3 N/A N/A N/A Tom Bobendrier Bobendrier Boys Pipestone, MN
4 N/A N/A N/A Ronald Pullin Pullin's Hampshires Waterloo, IA
5 N/A N/A N/A Gene Sanford Sanford's Dorsets and Hamps Faribault, MN
6 N/A N/A N/A Michael Caskey Pine Lawn Farms Holland, MN
7 N/A N/A N/A Charles Bobendrier Bobendrier Hampshires Pipestone, MN

Division 65: Southdown

Class 1: Southdown Yearling Ram, Sept 2021-Aug 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 FF6630 2/10/2022 Oak Meadow 158 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN

Class 2: Southdown Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 FF7879 9/13/2022 Klug Limestone 22F-98 Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
2 GG679 10/11/2022 Gillmore 2293 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE

Class 3: Southdown January Ram Lamb, Jan 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 F7856 1/2/2023 Lone Rooster Farm 2307 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
2 FF9849 1/10/2023 PHF2372 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
3 tbd 1/12/2023 BCF 457 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
4 x 1/19/2023 Moses 9695 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
5 FF8022 1/21/2023 Haven Hill 2203 Stephanie Young Haven Hills Glenwood Citiy, WI
6 GG65 1/22/2023 Oak Meadow 168 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN

Class 4: Southdown February Ram Lamb, Feb 2023 (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 2/1/2023 Moses 9696 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
2 FF7862 2/2/2023 Lone Rooster Farm 2316 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
3 FF9848 2/3/2023 PHF 2371 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
4 GG51 2/9/2023 Oak Meadow 193 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
5 GG670 2/10/2023 Gillmore 2327 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
6 FF8559 2/16/2023 Fowler 2311 Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN
7 FF8051 2/18/2023 Maddox 165 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI

Class 5: Southdown Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 3/4/2023 Gillmore 2334 Kaden and Kollins Gillmore Double K Southdowns Lincoln, NE
2 N/A 3/5/2023 Klug Limestone 23-116 Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
3 GG802 3/6/2023 Lone Rooster Farm 2325 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
4 GG665 3/7/2023 Gillmore 2339 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
5 FF3192 3/12/2023 NSLS 23012 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
6 FF2913 3/18/2023 NSLS 23030 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN

Class 6: Southdown Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (17 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 FF3762 9/10/2021 PHF 2268 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
2 FF2119 9/27/2021 Lone Rooster Farm 2121F Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
3 FF3763 9/29/2021 PHF2269 Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
4 FF4945 1/3/2022 Gillmore 2202 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
5 FF5751 1/9/2022 BCF464 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
6 FF2125 1/14/2022 Lone Rooster Farm 2209 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
7 FF5742 1/22/2022 BCF 451 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
8 FF2136 2/4/2022 Klug Limestone 22-96 Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
9 FF3014 2/15/2022 NSLS 22015 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
10 FF4939 2/15/2022 Gillmore 2210 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
11 FF5497 2/17/2022 Moses 9673 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
12 FF5995 2/18/2022 NSLS 22032 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
13 FF5296 2/20/2022 Oak Meadow 163 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
14 FF5507 2/21/2022 Moses 9676 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
15 FF5723 3/1/2022 Lindow Farms 60024 Kevin Lindow Lindow Farms Chili, WI
16 FF6052 3/1/2022 BSF 0312 Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN
17 FF6044 3/2/2022 BSF 0309 Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN

Class 7: Southdown Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A 9/13/2022 Klug Limestone 22F-97 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
2 FF7987 10/1/2022 Forsee E22-313 Stephanie Young Haven Hills Glenwood Citiy, WI
3 GG682 10/12/2022 Gillmore 2296 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
4 FF7664 10/15/2022 Willwerth 9803 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
5 FF7265 11/2/2022 VVF 22-151 Jake Herrig N/A Slayton, MN
6 GG937 11/14/2022 BCF 470 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN

Class 8: Southdown January Ewe Lamb, Jan 2023 (13 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 GG675 1/2/2023 Gillmore 2302 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
2 FF7772 1/2/2023 KDK 2306 Stephanie Young Haven Hills Glenwood Citiy, WI
3 FF7857 1/2/2023 Lone Rooster Farm 2308 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
4 GG678 1/3/2023 Gillmore 2307 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
5 FF7588 1/7/2023 Wilson 23-3 Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN
6 FF8648 1/9/2023 3BFF 2303 Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI
7 FF8649 1/10/2023 3BFF 2305 Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI
8 FF7649 1/16/2023 Sunrise 1384 Jake Herrig N/A Slayton, MN
9 FF7858 1/17/2023 Lone Rooster Farm 2311 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
10 GG52 1/19/2023 Oak Meadow 165 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
11 FF9424 1/19/2023 2308 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
12 FF7872 1/20/2023 Klug Limestone 23-106 Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
13 x 1/24/2023 Moses 9697 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN

Class 9: Southdown February Ewe Lamb, Feb 2023 (15 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 FF7645 2/2/2023 Sunrise 1385 Jake Herrig N/A Slayton, MN
2 FF9340 2/2/2023 Herrig 2546 Jake Herrig N/A Slayton, MN
3 FF7876 2/3/2023 Klug Limestone 23-111 Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
4 GG57 2/4/2023 Oak Meadow 174 Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
5 GC672 2/4/2023 Gillmore 2317 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
6 FF7650 2/4/2023 Sunrise 1385 Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN
7 x 2/8/2023 Moses 9698 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
8 GC674 2/9/2023 Gillmore 2323 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
9 FF8070 2/10/2023 JM Genetics 2320 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
10 FF7865 2/10/2023 Lone Rooster Farm 2320 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
11 FF7866 2/10/2023 Lone Rooster Farm 2321 Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
12 x 2/11/2023 Moses 9699 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
13 GG928 2/16/2023 BCF 475 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
14 x 2/16/2023 Gillmore 2331 Kaden and Kollins Gillmore Double K Southdowns Lincoln, NE
15 GG308 2/19/2023 3BFF 2313 Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI

Class 10: Southdown Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (13 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 GG309 3/1/2023 3BFF 2317 Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI
2 FF9342 3/2/2023 Herrig 2548 Jake Herrig N/A Slayton, MN
3 FF9341 3/2/2023 Herrig 2549 Jake Herrig N/A Slayton, MN
4 FF3029 3/2/2023 NSLS 23092 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
5 FF9742 3/3/2023 Howard 3039 Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN
6 GG253 3/5/2023 NSLS 23058 Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
7 x 3/5/2023 Gillmore 2335 Kaden and Kollins Gillmore Double K Southdowns Lincoln, NE
8 GG801 3/5/2023 Klug Limestone 23-117 Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
9 GG310 3/5/2023 3BFF 2323 Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI
10 GC668 3/7/2023 Gillmore 2340 Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
11 x 3/8/2023 Moses 9700 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
12 x 3/13/2023 Moses 9701 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
13 GG930 3/22/2023 BCF 477 Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN

Class 20: Southdown Pair Ram Lambs (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
2 N/A N/A N/A Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
3 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
4 N/A N/A N/A Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
5 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
6 N/A N/A N/A Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
7 N/A N/A N/A Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN

Class 21: Southdown Pair Yearling Ewes (8 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 N/A N/A N/A Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
4 N/A N/A N/A Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
5 N/A N/A N/A Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN
6 N/A N/A N/A Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
7 N/A N/A N/A Zack Peterson Peterson's Hyway Farm Ellsworth, WI
8 N/A N/A N/A Izak Schermerhorn N/A New York Mills, MN

Class 22: Southdown Pair Ewe Lambs (11 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 N/A N/A N/A Bruce Nickel N/A Litchfield, MN
3 N/A N/A N/A Jake Herrig N/A Slayton, MN
4 N/A N/A N/A Tony Herrera Benton Creek Farm Cologne, MN
5 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
6 N/A N/A N/A Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
7 N/A N/A N/A Kaden and Kollins Gillmore Double K Southdowns Lincoln, NE
8 N/A N/A N/A Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
9 N/A N/A N/A Dylan Klug Lone Rooster Farm Campbellsport, WI
10 N/A N/A N/A Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI
11 N/A N/A N/A Laura Brinkman Brinkman Sheep Farm Goodhue, MN

Class 23: Southdown Breeder's Group (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Adriana Wendland Northern Starr Livestock Services Shakopee, MN
2 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 N/A N/A N/A Jared Gillmore Gillmore Southdowns Lincoln, NE
4 N/A N/A N/A Lynn Lee Lone Rooster Farm Campbellsport, WI

Division 66: Suffolk

Class 2: Suffolk Fresh Shorn Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 679844 9/23/2022 Arndt Acres 22-132 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 3: Suffolk Fall Ram Lamb, Sept-Dec 2022 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 679842 9/4/2022 Arndt Acres 22-130 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 681559 9/7/2022 Arnevik 2258 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
3 10674 10/28/2022 Riverview 2273 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN

Class 4: Suffolk Fresh Shorn January Ram Lamb, Jan 2023 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 681404 1/4/2023 Arndt Acres 23-107 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 681563 1/8/2023 Arnevik 2306 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
3 681565 1/9/2023 Arnevik 2308 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI

Class 5: Suffolk January Ram Lamb, Jan 2023 (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 11248 1/9/2023 DF3927 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
2 682607 1/11/2023 DF 3933 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
3 681405 1/17/2023 Arndt Acres 23-108 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 6: Suffolk Fresh Shorn February Ram Lamb, Feb 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 682280 2/20/2023 Arndt Acres 23-110 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 7: Suffolk February Ram Lamb, Feb 2023 (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 10994 2/13/2023 Cloose 2301 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
2 11249 2/17/2023 DF 3989 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN

Class 9: Suffolk Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 11250 3/4/2023 DF4015 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
2 x 3/7/2023 4024 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN

Class 10: Suffolk Fresh Shorn Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 676122 2/7/2022 Knutson Suffolks 22-43 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 11: Suffolk Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (13 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 676407 1/9/2022 DF 3737 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
2 10115 1/15/2022 Cloose 2206 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
3 N/A 1/15/2022 Betty 1000 Caroline Scheffert Follow One Farms Waseca, MN
4 10266 1/20/2022 Riverview Livestock 2205 Olivia Olson N/A Herman, MN
5 10265 1/26/2022 Riverview 2207 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN
6 10273 2/1/2022 Riverview 2211 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN
7 677022 2/5/2022 KC 2230 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
8 675473 2/5/2022 Arndt Acres 22-019 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
9 10105 2/14/2022 Cloose 2228 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
10 10104 2/14/2022 Cloose 2229 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
11 676981 2/22/2022 Merrill S-012 Brandon Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
12 676986 3/2/2022 Merrill S-020 Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
13 677268 3/5/2022 Dynamic 0139-22 Kevin Lindow Lindow Farms Chili, WI

Class 12: Suffolk Fresh Shorn Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 679841 10/6/2022 Arndt Acres 22-047 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 13: Suffolk Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 679837 9/3/2022 Arndt Acres 22-043 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
2 680841 9/10/2022 Arnevik 2259 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
3 680844 9/13/2022 Arnevik 2266 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
4 10686 9/16/2022 Riverview 2254 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN
5 10114 10/10/2022 Cloose 2339 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
6 10692 10/19/2022 Riverview Livestock 2278 Olivia Olson N/A Herman, MN
7 10700 11/3/2022 Riverview 2294 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN

Class 14: Suffolk Fresh Shorn January Ewe Lamb, Jan 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 681398 1/24/2023 Arndt Acres 23-013 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 15: Suffolk January Ewe Lamb, Jan 2023 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 681561 1/8/2023 Arnevik 2303 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
2 11045 1/9/2023 DF3926 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
3 682608 1/11/2023 DF 3934 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
4 681397 1/22/2023 Arndt Acres 23-012 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
5 680649 1/23/2023 Dombeck Family 3951 Olivia Olson N/A Herman, MN

Class 16: Suffolk Fresh Shorn February Ewe Lamb, Feb 2023 (1 Entry)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 681399 2/2/2023 Arndt Acres 23-014 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 17: Suffolk February Ewe Lamb, Feb 2023 (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 11256 2/1/2023 DF3961 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
2 10720 2/3/2023 WHS 2301 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN
3 10745 2/5/2023 WHS 2316 Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN
4 11244 2/10/2023 DF 3974 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
5 10996 2/16/2023 Cloose 2331 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
6 10997 2/16/2023 Cloose 2332 Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
7 11067 2/16/2023 K SLACK 2330 Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN

Class 19: Suffolk Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 10563 3/1/2023 Arnevik 2341 Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
2 x 3/4/2023 DF 4016 Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN

Class 20: Suffolk Pair Ram Lambs (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
2 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
3 N/A N/A N/A Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI

Class 21: Suffolk Pair Yearling Ewes (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
2 N/A N/A N/A Abby Wieczorek Up North Sheep Company Askov, MN
3 N/A N/A N/A Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
4 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
5 N/A N/A N/A Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN

Class 22: Suffolk Pair Ewe Lambs (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
2 N/A N/A N/A Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
3 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
4 N/A N/A N/A Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
5 N/A N/A N/A Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN

Class 23: Suffolk Breeder's Group (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Jeffrey Cloose Cloose Family Suffolks Barrett, MN
2 N/A N/A N/A Randy Dombek Dombek Family Ivanhoe, MN
3 N/A N/A N/A Ron Arndt Arndt Acres Norwood, MN
4 N/A N/A N/A Corinne Hansen Arnevik Family Suffolks Cameron, WI
5 N/A N/A N/A Bret Oelke Riverview Livestock Barrett, MN

Division 70: Babydoll Southdown

Class 1: Babydoll Southdown Yearling Ram, Sept 2021-Aug 2022 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 2/2/2022 Donkers 530 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 23757 3/20/2022 Donkers 483 Miles Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 30201 4/1/2022 Fallon Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
4 24232 4/3/2022 Schermerhorn Mac Buck Izak Schermerhorn N/A New York Mills, MN
5 30549 5/17/2022 Incognito Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA

Class 3: Babydoll Southdown January Ram Lamb, Jan 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 13685 1/10/2023 Reese's WI167-2304 Benny Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI
2 25442 1/11/2023 Donkers 528 Nitro Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 25441 1/11/2023 Donkers 527 Ninja Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
4 31162 1/16/2023 Bombay Babydolls Tallak Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
5 x 1/24/2023 9689 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
6 x 1/31/2023 9690 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN

Class 4: Babydoll Southdown February Ram Lamb, Feb 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 2/17/2023 9683 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
2 25570 2/21/2023 Donkers 558 Nirvana Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 x 2/21/2023 Donkers 55 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
4 x 2/21/2023 9684 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
5 31085 2/22/2023 LR Livestock Ben Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
6 31164 2/25/2023 Bombay Babydolls Knute Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA

Class 5: Babydoll Southdown Spring Ram Lamb, Mar 2023 & after (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 25579 3/1/2023 Donkers 567 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 30701 3/1/2023 Playboy's Good Magic Brooklyn O'Brien Lucky B Farm West Concord, MN
3 x 3/2/2023 9686 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
4 x 3/3/2023 9685 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
5 31111 3/13/2023 LR Livestock Benny Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
6 31114 3/14/2023 LR Livestock Bronson Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
7 x 3/19/2023 Donkers 570 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN

Class 6: Babydoll Southdown Yearling Ewe, Sept 2021-Aug 2022 (11 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 13307 2/9/2022 Reese's 2208 Willow Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI
2 23756 2/12/2022 Donkers 470 Marley Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 30724 2/16/2022 Platinum Tequila Rose Brooklyn O'Brien Lucky B Farm West Concord, MN
4 13306 2/24/2022 Reese's 2220 Black Pearl Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI
5 30006 2/24/2022 Daisy Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
6 x 3/10/2022 17182 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
7 x 3/10/2022 17184 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
8 24235 3/11/2022 Mabel Izak Schermerhorn N/A New York Mills, MN
9 23761 3/14/2022 Donkers 482 Mystique Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
10 30211 3/17/2022 Brumac SD4309-0229 Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
11 25092 3/20/2022 3BFF WI167-0702 2259 Buttercup Kaylee Bazille Bazille Family Farms Baldwin, WI

Class 7: Babydoll Southdown Fall Ewe Lamb, Sept-Dec 2022 (5 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 9/1/2022 9679 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
2 25438 9/22/2022 Donkers 524 Nightingale Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 25073 9/22/2022 Elmdale Farms Cream Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
4 25439 11/14/2022 Donkers 525 Neon Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
5 31160 12/22/2022 Bombay Babydolls Dina Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA

Class 8: Babydoll Southdown January Ewe Lamb, Jan 2023 (6 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 13684 1/8/2023 Reese's WI167-2302 Pepper Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI
2 25440 1/10/2023 Donkers 526 Nirvana Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 30693 1/12/2023 Dark Montana Sky Brooklyn O'Brien Lucky B Farm West Concord, MN
4 31161 1/16/2023 Bombay Babydolls Millie Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
5 x 1/29/2023 9691 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
6 x 1/31/2023 9692 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN

Class 9: Babydoll Southdown February Ewe Lamb, Feb 2023 (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 30697 2/16/2023 Playboy's Platinum Legacy Brooklyn O'Brien Lucky B Farm West Concord, MN
2 25221 2/18/2023 Donkers 545 Nectarine Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
3 25222 2/21/2023 Donkers 555 Nevaeh Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
4 x 2/21/2023 9694 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
5 x 2/22/2023 9693 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
6 31163 2/25/2023 Bombay Babydolls Ella Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
7 31088 2/26/2023 LR Livestock Princess Penelope Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA

Class 10: Babydoll Southdown Spring Ewe Lamb, Mar 2023 & after (7 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 x 3/6/2023 9687 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
2 x 3/6/2023 9688 Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 25576 3/11/2023 Donkers 569 Nutella Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
4 31115 3/17/2023 LR Livestock Rising Star O'Daya Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
5 31118 3/18/2023 LR Livestock Lashell Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA
6 x 3/19/2023 Donkers 571 Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
7 13686 3/20/2023 Reese's WI167-2319 Strawberry Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI

Class 20: Babydoll Southdown Pair Ram Lambs (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 N/A N/A N/A Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA

Class 21: Babydoll Southdown Pair Yearling Ewes (2 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 N/A N/A N/A Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI

Class 22: Babydoll Southdown Pair Ewe Lambs (4 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 N/A N/A N/A Reese Woodford Bazille Family Farms Baldwin, WI
4 N/A N/A N/A Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA

Class 23: Babydoll Southdown Breeder's Group (3 Entries)

# Registration # Date of Birth Animal Name Exhibitor Name Exhibitor Farm City, State
1 N/A N/A N/A Riley Donkers Big Woods Babydolls Faribault, MN
2 N/A N/A N/A Jay Moses D and J Moses Kasota, MN
3 N/A N/A N/A Lilly Roe LR Livestock St. Ansgar, IA