Skip to content

Aug. 22 – Labor Day, Sept. 2, 2019

120 Days 4 Hours 54 Mins

WSCA & Walking Horse Entries

Division 26: WSCA Games

Class 2601: WSCA Precision Drill Team (2 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 N/A N/A McKenna Anderson Menomonie saddle Club
2 N/A N/A Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2602: WSCA Square Dance Team (1 Entry)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 N/A N/A Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2603: WSCA Cloverleaf Barrels, Ponies 54" and under (22 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Bubba Talia Terning Heidi Terning Blue Shadow Riders
2 Pakito Jacie Duenow Rachel Duenow Chances R Saddle Club
3 Ruby Dessa Terning Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
4 Miss Good Times Avarie Duenow Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
5 Molly Taylor Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
6 Dream Breanna Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
7 Sugar Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
8 Angel Riley Ebert Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
9 Jacob Halie Duncanson Amber Duncanson Osakis Trailblazer Saddle Club
10 Marley Sydney Maki Jennell Flodquist Peppy Ponies
11 Marsha Marsha Marsha JORIAN WILKING Jodi Wilking Pine Ridge Stables
12 Squirt Leelan Moody Leelan Moody Polk County River Riders
13 Diamond Sam Murrell Kari Murrell Pony Pals
14 Poppy Whyatt Mielke Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
15 Arro Lily Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
16 Rocky Ethan Swartout Kim Swartout Renegade Riders Saddle Club
17 Rain Lauren Pahl Emily Pahl Sand Creek Riders
18 Lena Lane Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
19 Ginger Macie Pahl Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
20 Teddy Kadyn Zimmerman Jordan Zimmerman Tri County Colts
21 Lightning Jillian Flodquist Tara Rafftery Wild River Riders
22 Miss Kitty Anna Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2604: WSCA Cloverleaf Barrels, Boys 17 and under (8 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Jack Colton Mason Leslie Mason Broken M Ranch
2 Smart Smokin Chick Tyler Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
3 Viva Trey boissy Jeanette Boissy Freedom Riders
4 Snow Andrew Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
5 Daisy Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
6 Skippin Tyra Jed Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
7 Winchester Ethan Swartout Corey Swartout Renegade Riders Saddle Club
8 Tonic Reese Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club

Class 2605: WSCA Cloverleaf Barrels, Girls 17 and under (38 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Roo Brooke Gaustad Steve Gaustad Anoka County Saddle Club
2 SE Hug N Cash "Bug" Rhinnan Amerud Rhinnan Amerud Blue River Riders
3 Royal Mackenzie Mason Leslie Mason Broken M Ranch
4 Nifty Dayna Terning Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
5 Cody Calley Dolan Daniel Dolan Denim n Dust
6 Sheena Kenzie Behrns Kenzie Behrns Elk River Saddle Club
7 Peppy Grace Gustafson Karla Zander Elm Grove Saddle Club
8 Frozen Moment McKenzie Cselovszki McKenzie Cselovszki Fairmont
9 Bert Libby Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
10 Addie Kaydi Anderson Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
11 Six Ashley Zink Ashley Zink Kutt-A-Ways Saddle Club
12 Foxy Tayler Jutz tayler Jutz Little Crow Riders
13 Trigger Madeline Dubke Pam Larson Mankato Saddle Club
14 Sugar Bear Rhea Bodsberg Krista Bodsberg Menomonie Saddle Club
15 Missinmyboon Alexa Hartmann Alexa Hartmann Minnesota Valley Riders
16 Jedi Bri Olinger Bri Olinger Northwest saddle club
17 Chase Victoria Viteri Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
18 Eyesa Special Apple Destiny Fiveland Kelly Ladd Over Easy Riders Saddle Club
19 Monti Emily Rafftery Jennell Flodquist Peppy Ponies
20 Dakota Vivian Mayers Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
21 Banjo Alison Murrell Kari Murrell Pony Pals
22 Ritzie Lily Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
23 Wahoo Haley Brothers Nicole Lowy Rancho Costa Plente Saddle Club
24 Nick Sarah Swartout Corey Swartout Renegade Riders Saddle Club
25 Breezy Trisha Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
26 Mouse Gabby Pahl Emily Pahl Sand Creek Riders
27 Diesel Madi Schlegel Madi Schlegel Scandia Riders Saddle Club
28 Skittles Ella Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
29 Sky Mikaela Hetchler Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
30 Razzle Kallie Hill Laura Hill Spur Of The Moment Riders
31 Cash It In Babe (Indy) Elle Erdahl Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
32 Rio Josie Kostick Josie Kostick Storm Quarter Horses Saddle Club
33 Six Flippin Streaker Ashlee Hatlestad Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
34 Dandy Eva Viteri Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
35 Foxy Sami Hansen Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
36 Izzi McKenzie Rafftery Tara Rafftery Wild River Riders
37 Red Hailey Hanestad Kathleen Mikesell Windmill Ridge Riders
38 Chevy Julianna Hageman Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2606: WSCA Cloverleaf Barrels, Men 18 and over (18 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Sky James Duenow Rachel Duenow Chances R Saddle Club
2 Tuff Chris Schewe Crissi Mangen Charging Knights
3 covey craig santema Paige Boman County Creek Riders
4 Trixie Keith Froemming Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
5 Jet Keith McHattie Bonnie McHattie Dusty Road Riders Saddle Club
6 Seven Noel Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
7 Dixie Travis Berger Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
8 Cruz Kenny Paumen Margaret Paumen Indian Lake Acres Saddle Club
9 Joe Michael Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
10 Gauge Jim Swanepeol Krista Bodsberg Menomonie Saddle Club
11 Twister Jan Deile Jan Deile Minnesota Valley Riders Saddle Club
12 Starlet Two Watch Jeffrey Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
13 Jake Mike Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
14 Vada Bud Dorsey Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
15 Zaboo Timmy Bialka Karol Strube Scattered About Saddle Club
16 Amber Eric Anderson Liz Drenckhahn Tri County Colts
17 Bolt Luke Meurer Luke Meurer Wilton River Riders
18 Dandy Bob Pawelk Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2607: WSCA Cloverleaf Barrels, Women 18-34 (25 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Hotshot Haley Anderson Haley Anderson Buffalo Stars N Stirrups
2 Oakley Crissi Mangen Crissi Mangen Charging Knights
3 Sonia Paige Boman Paige Boman County Creek Riders
4 Call Me Smart Millie Jackie Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
5 No Spotz Bugs Laura Compart Laura Compart Fairmont Saddle Club
6 Rocky Annie Mickelson Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
7 Jet Christin Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
8 Lucky Michelle Sparks Michelle Sparks Kato Riders Saddle Club
9 Lena Kaitlyn Latour Kerry Jude Maple Lake Hoot 'N Hollers
10 Razer McKenna Anderson McKenna Anderson Menomonie saddle Club
11 Crickets CD Stephanie Wall Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
12 Rebel Jessica Drill Jessica Drill Nicollet County Sheriffs Possee
13 Fancy Amber Duncanson Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
14 Gold Standard Zan Bar (Zoey) Jennell Flodquist Jennell Flodquist Peppy Ponies
15 Rocky Reanna Schlosser Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
16 Tuff Amber Mielke Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
17 UUU Billy The Kid April Olson April Olson Rancho Costa Plente
18 Holly Maddi Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
19 Jackie Rachel Veschio Rachel Veschio Silver Buckle Saddle Club
20 Sheza Laughndoc Frost (Lexi) Jordan Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
21 Medley Liz Drenckhahn Liz Drenckhahn Tri County Colts
22 Sweet Autumn Lady Kristin Polzin Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
23 Moody Erica Meurer Erica Meurer Triple H Saddle Club
24 Cocoa McKayla McElwaine Jodi McElwaine Wild Bill's Riders Saddle Club
25 Spit Josey Peterson Josey Peterson Wilton River Riders Saddle Club

Class 2608: WSCA Cloverleaf Barrels, Women 35 and over (25 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Jimmy Heidi Nordell Heidi Nordell Blue Ribbon Blitz
2 French Fry Bobbi Fitch Bobbi Fitch Boot Jack saddle club
3 Izzy Karie Boman Paige Boman County Creek Riders
4 Rein Sue Ahlgren Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
5 Cooper Bridget Behrns Bridget Behrns Elk River Saddle Club
6 Haulin Spice Karla Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
7 Dewey Betty Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
8 CharSkip Rockette Julie Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
9 Tuffy Heidi Froemming Heidi Froemming Happy Trails Saddle Club
10 Ruby Marge Favreau Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
11 Chapo Mandy Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
12 Tic Tac Margaret Paumen Margaret Paumen Indian Lake Acres Saddle Club
13 Shiloh Kimberly Hawes Kimberly Hawes Little Crow Riders
14 Butch Deb Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
15 Sooner Lacy Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
16 KD Kelly Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
17 Flo Glo Hollywood Annie Bjornson Annie Bjornson Rochester Riders
18 ByThor Laurie Carlson Laurie Carlson Scandia Riders Saddle Club
19 Paisley Karol Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
20 Roja Lori Jensen Hagert Lori Jensen Hagert Scooten Rose
21 Reyna Comets Miss Fashion Kirstin Whitmore Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
22 Sheba Arlene Bayer Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
23 Twist Ginny Olson Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
24 Roo Julia Kindy Julia Kindy True Grit Saddle Club
25 Pixie Tara Rafftery Tara Rafftery Wild River Riders

Class 2609: WSCA Cloverleaf Barrels Championship Stake (8 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Cody Calley Dolan Daniel Dolan Denim n Dust
2 Dream Breanna Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
3 Lucky Michelle Sparks Michelle Sparks Kato Riders Saddle Club
4 Skippin Tyra Jed Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
5 Chase Victoria Viteri Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
6 Sooner Lacy Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
7 Diesel Madi Schlegel Madi Schlegel Scandia Riders Saddle Club
8 Holly Maddi Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club

Class 2610: WSCA Pole Weaving, Ponies 54" and under (23 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Bubba Talia Terning Heidi Terning Blue Shadow Riders
2 Pakito Jacie Duenow Rachel Duenow Chances R Saddle Club
3 Ruby Dessa Terning Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
4 Poppy Avarie Duenow Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
5 Molly Taylor Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
6 Dream Breanna Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
7 Sugar Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
8 Angel Riley Ebert Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
9 Jacob Halie Duncanson Amber Duncanson Osakis Trailblazer Saddle Club
10 Marley Sydney Maki Jennell Flodquist Peppy Ponies
11 Marsha Marsha Marsha JORIAN WILKING Jodi Wilking Pine Ridge Stables
12 Squirt Leelan Moody Leelan Moody Polk County River Riders
13 Diamond Sam Murrell Kari Murrell Pony Pals
14 Butters Paige Klaphake Amber Mielke Prairie Dusters
15 Poppy Whyatt Mielke Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
16 Arro Lily Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
17 Rocky Ethan Swartout Kim Swartout Renegade Riders Saddle Club
18 Rain Lauren Pahl Emily Pahl Sand Creek Riders
19 Lena Lane Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
20 Ginger Macie Pahl Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
21 Teddy Kadyn Zimmerman Jordan Zimmerman Tri County Colts
22 Lightning Jillian Flodquist Tara Rafftery Wild River Riders
23 Miss Kitty Anna Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2611: WSCA Pole Weaving, Boys 17 and under (8 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Jack Colton Mason Leslie Mason Broken M Ranch
2 Smart Smokin Chick Tyler Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
3 Viva Trey boissy Jeanette Boissy Freedom Riders
4 Snow Andrew Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
5 Daisy Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
6 Skippin Tyra Jed Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
7 Winchester Ethan Swartout Corey Swartout Renegade Riders Saddle Club
8 Tonic Reese Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club

Class 2612: WSCA Pole Weaving, Girls 17 and under (37 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Roo Brooke Gaustad Steve Gaustad Anoka County Saddle Club
2 SE Hug N Cash "Bug" Rhinnan Amerud Rhinnan Amerud Blue River Riders
3 Royal Mackenzie Mason Leslie Mason Broken M Ranch
4 Scarlet Hannah Filek Hannah Filek Chase N Chance Saddle Club
5 Nifty Dayna Terning Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
6 Nitris Baysia Gaustad Rychel Gaustad Elk River Saddle Club
7 Peppy Grace Gustafson Karla Zander Elm Grove Saddle Club
8 Frozen Moment McKenzie Cselovszki McKenzie Cselovszki Fairmont
9 Bert Libby Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
10 Po Kaydi Anderson Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
11 Six Ashley Zink Ashley Zink Kutt-A-Ways Saddle Club
12 Foxy Tayler Jutz tayler Jutz Little Crow Riders
13 Trigger Madeline Dubke Pam Larson Mankato Saddle Club
14 Sugar Bear Rhea Bodsberg Krista Bodsberg Menomonie Saddle Club
15 Missinmyboon Alexa Hartmann Alexa Hartmann Minnesota Valley Riders
16 Chase Victoria Viteri Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
17 Eyesa Special Apple Destiny Fiveland Kelly Ladd Over Easy Riders Saddle Club
18 Dakota Vivian Mayers Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
19 Banjo Alison Murrell Kari Murrell Pony Pals
20 Ritzie Lily Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
21 Wahoo Haley Brothers Nicole Lowy Rancho Costa Plente Saddle Club
22 Slacker Sydney Hill Sydney Hill Rise Up Riders
23 Breezy Trisha Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
24 Flax N Gold Victoria Mailand Rose Mailand Rocky Road Ranch
25 Mouse Gabby Pahl Emily Pahl Sand Creek Riders
26 Diesel Madi Schlegel Madi Schlegel Scandia Riders Saddle Club
27 Skittles Ella Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
28 Sky Mikaela Hetchler Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
29 Razzle Kallie Hill Laura Hill Spur Of The Moment Riders
30 Cash It In Babe (Indy) Elle Erdahl Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
31 Rio Josie Kostick Josie Kostick Storm Quarter Horses Saddle Club
32 Six Flippin Streaker Ashlee Hatlestad Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
33 Breezy Trisha Jacobson Trisha Jacobson Trail Riders Saddle Club
34 Dandy Eva Viteri Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
35 Foxy Sami Hansen Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
36 Candy Jensine Boesl Kathleen Mikesell Windmill Ridge Riders
37 Chevy Julianna Hageman Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2613: WSCA Pole Weaving, Men 18 and over (18 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Cowboy Jordan Fuglseth Jordan Fuglseth Buffalo Stars N Stirrups
2 Charger James Duenow Rachel Duenow Chances R Saddle Club
3 Tuff Chris Schewe Crissi Mangen Charging Knights
4 covey craig santema Paige Boman County Creek Riders
5 Trixie Keith Froemming Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
6 Jet Keith McHattie Bonnie McHattie Dusty Road Riders Saddle Club
7 Jazz Noel Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
8 Dixie Travis Berger Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
9 Cruz Kenny Paumen Margaret Paumen Indian Lake Acres Saddle Club
10 Joe Michael Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
11 Gauge Jim Swanepeol Krista Bodsberg Menomonie Saddle Club
12 Twister Jan Deile Jan Deile Minnesota Valley Riders Saddle Club
13 Starlet Two Watch Jeffrey Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
14 Jake Mike Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
15 Vada Bud Dorsey Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
16 Amber Eric Anderson Liz Drenckhahn Tri County Colts
17 Bolt Luke Meurer Luke Meurer Wilton River Riders
18 Nike Mike Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2614: WSCA Pole Weaving, Women 18-34 (27 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Hotshot Haley Anderson Haley Anderson Buffalo Stars N Stirrups
2 Oakley Crissi Mangen Crissi Mangen Charging Knights
3 Sonia Paige Boman Paige Boman County Creek Riders
4 Call Me Smart Millie Jackie Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
5 No Spotz Bugs Laura Compart Laura Compart Fairmont Saddle Club
6 O'Ryan Aubree Boissy Jeanette Boissy Freedom Riders
7 Holly Doc Tivio Cathy Berg Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
8 Rocky Annie Mickelson Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
9 Lucky Michelle Sparks Michelle Sparks Kato Riders Saddle Club
10 Lena Kaitlyn Latour Kerry Jude Maple Lake Hoot 'N Hollers
11 Razer McKenna Anderson McKenna Anderson Menomonie saddle Club
12 Crickets CD Stephanie Wall Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
13 Allie Kali Meurer Kali Meurer Nicollet Raiders Saddle Club
14 Fancy Amber Duncanson Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
15 Gold Standard Zan Bar (Zoey) Jennell Flodquist Jennell Flodquist Peppy Ponies
16 Mollie Michelle DeBoer Michelle DeBoer Pony Pals Saddle Club
17 Tuff Amber Mielke Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
18 UUU Billy The Kid April Olson April Olson Rancho Costa Plente
19 Holly Maddi Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
20 Jackie Rachel Veschio Rachel Veschio Silver Buckle Saddle Club
21 Sheza Laughndoc Frost (Lexi) Jordan Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
22 Medley Liz Drenckhahn Liz Drenckhahn Tri County Colts
23 Sweet Autumn Lady Kristin Polzin Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
24 Moody Erica Meurer Erica Meurer Triple H Saddle Club
25 Cocoa McKayla McElwaine Jodi McElwaine Wild Bill's Riders Saddle Club
26 Spit Josey Peterson Josey Peterson Wilton River Riders Saddle Club
27 Sage Breanna Anderson Kathleen Mikesell Windmill Ridge Riders

Class 2615: WSCA Pole Weaving, Women 35 and over (24 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Jimmy Heidi Nordell Heidi Nordell Blue Ribbon Blitz
2 French Fry Bobbi Fitch Bobbi Fitch Boot Jack saddle club
3 Izzy Karie Boman Paige Boman County Creek Riders
4 Rein Sue Ahlgren Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
5 Dewey Betty Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
6 CharSkip Rockette Julie Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
7 Tuffy Heidi Froemming Heidi Froemming Happy Trails Saddle Club
8 Ruby Marge Favreau Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
9 Chapo Mandy Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
10 Tic Tac Margaret Paumen Margaret Paumen Indian Lake Acres Saddle Club
11 Shiloh Kimberly Hawes Kimberly Hawes Little Crow Riders
12 Spiffy Kerry Jude Kerry Jude Maple Lake Hoot 'N Hollers
13 Butch Deb Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
14 Cutter Bar McCue Kelly Ladd Kelly Ladd Over Easy Riders Saddle Club
15 Sooner Lacy Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
16 KD Kelly Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
17 ByThor Laurie Carlson Laurie Carlson Scandia Riders Saddle Club
18 Paisley Karol Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
19 Roja Lori Jensen Hagert Lori Jensen Hagert Scooten Rose
20 Reyna Comets Miss Fashion Kirstin Whitmore Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
21 Sheba Arlene Bayer Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
22 Twist Ginny Olson Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
23 Roo Julia Kindy Julia Kindy True Grit Saddle Club
24 Pixie Tara Rafftery Tara Rafftery Wild River Riders

Class 2616: WSCA Pole Weaving Championship Stake (8 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Dream Breanna Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
2 Sugar Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
3 Skippin Tyra Jed Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
4 Slacker Sydney Hill Sydney Hill Rise Up Riders
5 Skittles Ella Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
6 Six Flippin Streaker Ashlee Hatlestad Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
7 Twist Ginny Olson Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
8 Roo Julia Kindy Julia Kindy True Grit Saddle Club

Class 2617: WSCA Rescue Race (18 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Hotshot Haley Anderson, Jordan fuglseth Haley Anderson Buffalo Stars N Stirrups
2 Tuff Chris Schewe, Luke Muerer Crissi Mangen Charging Knights
3 Sonia Paige Boman, craig santema Paige Boman County Creek Riders
4 Jet Keith McHattie, Eddie Clymer Bonnie McHattie Dusty Road Riders Saddle Club
5 Dixie Travis Berger, Christin Berger Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
6 Red Hailey Hanestad, Lane Lee McKenna Anderson Menomonie saddle Club
7 Angel Stephanie Wall, Riley Ebert Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
8 Skippin Tyra Jed Schussman, Jeffrey Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
9 Dandy Victoria Viteri, Luke Meurer Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
10 Gold Standard Zan Bar (Zoey) Jennell Flodquist, Jake Flodquist Jennell Flodquist Peppy Ponies
11 Dakota Vivian Mayers, Olivia Witt Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
12 Tuff Amber Mielke, Paige Kaphake Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
13 Vada Bud Dorsey, Levi Szajner Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
14 Zaboo Maddi Strube, Timmy Bialka Karol Strube Scattered About Saddle Club
15 Sheza Laughndoc Frost (Lexi) Jordan Zimmerman, Travis Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
16 Fancy Mike Shefveland, Amber Duncanson Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
17 Amber Liz Drenckhahn, Edward Olson Liz Drenckhahn Tri County Colts
18 Lightning Jillian Flodquist, Sydney Maki Tara Rafftery Wild River Riders

Class 2618: WSCA Jumping Figure 8, Ponies 54" and under (19 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Ruby Dessa Terning Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
2 Poppy Avarie Duenow Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
3 Molly Taylor Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
4 Dream Breanna Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
5 Sugar Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
6 Angel Riley Ebert Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
7 Jacob Halie Duncanson Amber Duncanson Osakis Trailblazer Saddle Club
8 Marley Sydney Maki Jennell Flodquist Peppy Ponies
9 Squirt Leelan Moody Leelan Moody Polk County River Riders
10 Diamond Sam Murrell Kari Murrell Pony Pals
11 Butters Paige Klaphake Amber Mielke Prairie Dusters
12 Arro Lily Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
13 Rocky Ethan Swartout Kim Swartout Renegade Riders Saddle Club
14 Rain Lauren Pahl Emily Pahl Sand Creek Riders
15 Lena Lane Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
16 Ginger Macie Pahl Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
17 Teddy Kadyn Zimmerman Jordan Zimmerman Tri County Colts
18 Lightning Jillian Flodquist Tara Rafftery Wild River Riders
19 Miss Kitty Anna Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2619: WSCA Jumping Figure 8, Boys 17 and under (8 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Jack Colton Mason Leslie Mason Broken M Ranch
2 Smart Smokin Chick Tyler Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
3 Viva Trey boissy Jeanette Boissy Freedom Riders
4 Snow Andrew Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
5 Daisy Micah Wilson Micah Wilson Midstate North Star Saddle Club
6 Skippin Tyra Jed Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
7 Winchester Ethan Swartout Corey Swartout Renegade Riders Saddle Club
8 Tonic Reese Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club

Class 2620: WSCA Jumping Figure 8, Girls 17 and under (38 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Roo Brooke Gaustad Steve Gaustad Anoka County Saddle Club
2 SE Hug N Cash "Bug" Rhinnan Amerud Rhinnan Amerud Blue River Riders
3 Royal Mackenzie Mason Leslie Mason Broken M Ranch
4 Scarlet Hannah Filek Hannah Filek Chase N Chance Saddle Club
5 Nifty Dayna Terning Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
6 Nitris Baysia Gaustad Rychel Gaustad Elk River Saddle Club
7 Peppy Grace Gustafson Karla Zander Elm Grove Saddle Club
8 Frozen Moment McKenzie Cselovszki McKenzie Cselovszki Fairmont
9 Bert Libby Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
10 Addie Kaydi Anderson Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
11 Six Ashley Zink Ashley Zink Kutt-A-Ways Saddle Club
12 Foxy Tayler Jutz tayler Jutz Little Crow Riders
13 Trigger Madeline Dubke Pam Larson Mankato Saddle Club
14 Candy Jensine Boesl McKenna Anderson Menomonie saddle Club
15 Missinmyboon Alexa Hartmann Alexa Hartmann Minnesota Valley Riders
16 Chase Victoria Viteri Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
17 Eyesa Special Apple Destiny Fiveland Kelly Ladd Over Easy Riders Saddle Club
18 Monti Emily Rafftery Jennell Flodquist Peppy Ponies
19 Dakota Vivian Mayers Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
20 Banjo Alison Murrell Kari Murrell Pony Pals
21 Ritzie Lily Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
22 Wahoo Haley Brothers Nicole Lowy Rancho Costa Plente Saddle Club
23 Nick Sarah Swartout Corey Swartout Renegade Riders Saddle Club
24 Slacker Sydney Hill Sydney Hill Rise Up Riders
25 Breezy Trisha Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
26 Flax N Gold Victoria Mailand Rose Mailand Rocky Road Ranch
27 Mouse Gabby Pahl Emily Pahl Sand Creek Riders
28 Diesel Madi Schlegel Madi Schlegel Scandia Riders Saddle Club
29 Skittles Ella Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
30 Sky Mikaela Hetchler Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
31 Razzle Kallie Hill Laura Hill Spur Of The Moment Riders
32 Cash It In Babe (Indy) Elle Erdahl Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
33 Rio Josie Kostick Josie Kostick Storm Quarter Horses Saddle Club
34 Six Flippin Streaker Ashlee Hatlestad Ashlee Hatlestad T-Bar Renegades
35 Dandy Eva Viteri Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
36 Foxy Sami Hansen Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
37 Izzi McKenzie Rafftery Tara Rafftery Wild River Riders
38 Chevy Julianna Hageman Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2621: WSCA Jumping Figure 8, Men 18 and over (15 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Charger James Duenow Rachel Duenow Chances R Saddle Club
2 Tuff Chris Schewe Crissi Mangen Charging Knights
3 Trixie Keith Froemming Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
4 Jet Keith McHattie Bonnie McHattie Dusty Road Riders Saddle Club
5 Jazz Noel Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
6 Dixie Travis Berger Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
7 Cruz Kenny Paumen Margaret Paumen Indian Lake Acres Saddle Club
8 Joe Michael Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
9 Gauge Jim Swanepeol Krista Bodsberg Menomonie Saddle Club
10 Twister Jan Deile Jan Deile Minnesota Valley Riders Saddle Club
11 Starlet Two Watch Jeffrey Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
12 Jake Mike Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
13 Vada Bud Dorsey Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
14 Bolt Luke Meurer Luke Meurer Wilton River Riders
15 Nike Mike Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2622: WSCA Jumping Figure 8, Women 18-34 (29 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Hotshot Haley Anderson Haley Anderson Buffalo Stars N Stirrups
2 Oakley Crissi Mangen Crissi Mangen Charging Knights
3 Sonia Paige Boman Paige Boman County Creek Riders
4 Call Me Smart Millie Jackie Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
5 No Spotz Bugs Laura Compart Laura Compart Fairmont Saddle Club
6 O'Ryan Aubree Boissy Jeanette Boissy Freedom Riders
7 Holly Doc Tivio Cathy Berg Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
8 Rocky Annie Mickelson Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
9 Jet Christin Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
10 Lucky Michelle Sparks Michelle Sparks Kato Riders Saddle Club
11 Lena Kaitlyn Latour Kerry Jude Maple Lake Hoot 'N Hollers
12 Razer McKenna Anderson McKenna Anderson Menomonie saddle Club
13 Crickets CD Stephanie Wall Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
14 Allie Kali Meurer Kali Meurer Nicollet Raiders Saddle Club
15 Fancy Amber Duncanson Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
16 Gold Standard Zan Bar (Zoey) Jennell Flodquist Jennell Flodquist Peppy Ponies
17 Rocky Reanna Schlosser Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
18 Tuff Amber Mielke Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
19 UUU Billy The Kid April Olson April Olson Rancho Costa Plente
20 Holly Maddi Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
21 Jackie Rachel Veschio Rachel Veschio Silver Buckle Saddle Club
22 French Chileta (ChiChi) Jordan Zimmerman Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
23 Medley Liz Drenckhahn Liz Drenckhahn Tri County Colts
24 Sweet Autumn Lady Kristin Polzin Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
25 Moody Erica Meurer Erica Meurer Triple H Saddle Club
26 Cocoa McKayla McElwaine Jodi McElwaine Wild Bill's Riders Saddle Club
27 Spit Josey Peterson Josey Peterson Wilton River Riders Saddle Club
28 Sage Breanna Anderson Kathleen Mikesell Windmill Ridge Riders
29 Derby Erica Woytcke Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2623: WSCA Jumping Figure 8, Women 35 and over (26 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Jimmy Heidi Nordell Heidi Nordell Blue Ribbon Blitz
2 French Fry Bobbi Fitch Bobbi Fitch Boot Jack saddle club
3 Izzy Karie Boman Paige Boman County Creek Riders
4 Rein Sue Ahlgren Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
5 Haulin Spice Karla Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
6 Dewey Betty Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
7 CharSkip Rockette Julie Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
8 Tuffy Heidi Froemming Heidi Froemming Happy Trails Saddle Club
9 Ruby Marge Favreau Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
10 Chapo Mandy Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
11 Tic Tac Margaret Paumen Margaret Paumen Indian Lake Acres Saddle Club
12 Shiloh Kimberly Hawes Kimberly Hawes Little Crow Riders
13 Butch Deb Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
14 Cutter Bar McCue Kelly Ladd Kelly Ladd Over Easy Riders Saddle Club
15 Sooner Lacy Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
16 KD Kelly Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
17 Flo Glo Hollywood Annie Bjornson Annie Bjornson Rochester Riders
18 ByThor Laurie Carlson Laurie Carlson Scandia Riders Saddle Club
19 Paisley Karol Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
20 Roja Lori Jensen Hagert Lori Jensen Hagert Scooten Rose
21 Reyna Comets Miss Fashion Kirstin Whitmore Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
22 Sheba Arlene Bayer Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
23 Twist Ginny Olson Virginia Olson Tri-County Riders of Watertown
24 Roo Julia Kindy Julia Kindy True Grit Saddle Club
25 Pixie Tara Rafftery Tara Rafftery Wild River Riders
26 Sonny Mandy Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2624: WSCA Jumping Figure 8 Championship Stake (8 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Haulin Spice Karla Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
2 Jazz Noel Zander Karla Zander Elm Grove Saddle Club
3 CharSkip Rockette Julie Hellendrung Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
4 Dream Breanna Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
5 Crickets CD Stephanie Wall Stephanie Wall Minnesota Valley Riders
6 Sooner Lacy Kieffer Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
7 Slacker Sydney Hill Sydney Hill Rise Up Riders
8 Bolt Luke Meurer Luke Meurer Wilton River Riders

Class 2625: WSCA Trailer Race (12 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Annie Chris Schewe, Julia Kindy Crissi Mangen Charging Knights
2 Call Me Smart Millie Jackie Thayer, Tyler Thayer Ann Thayer Dodge County Saddle Club
3 Jet Keith McHattie, Eddie Clymer Bonnie McHattie Dusty Road Riders Saddle Club
4 Dolly Libby Alders, Bill Freitag Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
5 Viva Trey boissy, Ashlee Hatlestad Jeanette Boissy Freedom Riders
6 Two Eyed and Tipsy Michael Berger, Becca Berger Rachel Duenow Git R Done Saddle Club
7 Charger James Duenow, Travis Berger Cindy Berger Jus' Kiddin' Around
8 Penny Amber Duncanson, Deb Shefveland Arlene Bayer Osakis Trailblazer Saddle Club
9 Diamond Alison Murrell, Rhiannan Amerud Kari Murrell Pony Pals
10 Tuff Amber Mielke, Emma Waller Amber Mielke Prairie Dusters Saddle Club
11 Fly Timmy Bialka, Neil Strube Karol Strube Scattered About Saddle Club
12 Fritz Levi Szajner, Nicole Rucker Levi Szajner Trail Riders Saddle Club

Class 2626: WSCA Four-In-Line Barrels (18 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Oakley, Tuff, Annie, Roo Crissi Mangen, Chris Schewe, Julia Kindy, Justin Alders Crissi Mangen Charging Knights
2 Rein, Nifty, Trixie, Tuffy Sue Ahlgren, Dayna Terning, Keith Froemming, Heidi Froemming Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
3 Snow, CharSkip Rockette, Holly Doc Tivio, Addie Andrew Hellendrung, Julie Hellendrung, Cathy Berg, Kaydi Anderson Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
4 Ruby, Rocky, Jackie, Jimmy Marge Favreau, Hedi Nordell, Annie Favreau, Rachel Veschio Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
5 Premium, Spiffy, Lena, Viper Ron Jude, Kerry Jude, Kaitlyn Latour, Paul Latour Kerry Jude Maple Lake Hoot 'N Hollers
6 Gauge, Sage, Booty, Razer Jim Swaneoel, Kathy Mikesell, McKenna Anderson, Breanna Anderson McKenna Anderson Menomonie saddle Club
7 Twister, Twist, Crickets CD, Wahoo Jan Deile, Ginny Olson, Haley Brothers, Stephanie Wall Jan Deile Minnesota Valley Riders Saddle Club
8 Fancy, Dewey, Butch, Sheba Amber Duncanson, Deb Shefveland, Arlene Bayer, Betty Alders Amber Duncanson Osakis Trailblazer Saddle Club
9 Arro, Ritzie, Sooner, Rojo Lacy Kieffer, Lily Kieffer, Lynne Jensen Nelson, Lori Jensen Hagert Lacy Kieffer Prairie Wind Riders Saddle Club
10 Winchester, Nick, Six, Rio Ethan Swartout, Sarah Swartout, Ashley Zink, Josie Kostek Kim Swartout Renegade Riders Saddle Club
11 Vada, Breezy, KD, Jet Bud Dorsey, Kelly Jacobson, Keith Mchattie, Trisha Jacobson Bud Dorsey Riverside Riders Saddle Club
12 Tonic, Skittles, Holly, Sonia Reese Strube, Ella Strube, Maddi Strube, Paige Boman Karol Strube Scattered About Saddle Club
13 Reyna Comets Miss Fashion, Sky, Autumn, Zoey Kirstin Whitmore, Mikaela Hetchler, Kristin Polzin, Jennell Flodquist Kirstin Whitmore Silver Buckle Saddle Club
14 Sheza Laughndoc Frost (Lexi), Lena, Wildfire, Bolt Jordan Zimmerman, Lane Zimmerman, Erica Meuer, Lucas Meurer Jordan Zimmerman Sterling Knoll Riders
15 Chase, Dandy, Indy, Bert Victoria Viteri, Ellie Erdahl, Eva Viteri, Libby Alders Deb Shefveland Trailblazers Saddle Club
16 Amber, Medley, Dolly, Penny Liz Drenckhahn, Eric Anderson, Bill Freitag, Karson Duncanson Liz Drenckhahn Tri County Colts
17 Izzi, Pixie, Monti, Marley McKenzie Rafftery, Tara Rafftery, Emily Rafftery, Sydney Maki Tara Rafftery Wild River Riders
18 Haulin Spice, Peppy, Sonny, Seven Mandy Gustafson, Karla Zander, Noel Zander, Grace Gustafson Mandy Gustafson Wright Saddle Club

Class 2627: WSCA Ribbon Race (20 Entries)

# Horse Name Rider/Driver Name Exhibitor Name Stable Name
1 Tuff, Annie Chris Schewe, Julia Kindy Crissi Mangen Charging Knights
2 Izzy, fly Ella Strube, Karie Boman Paige Boman County Creek Riders
3 Trixie, Tuffy Keith Froemming, Heidi Froemming Sue Ahlgren Dassel Saddle Club
4 Dewey, Bert Betty Alders, Libby Alders Betty Alders Fox Hollow Saddle Club
5 Viva, Six flippen streaker Trey boissy, Ashlee Hatlestad Jeanette Boissy Freedom Riders
6 CharSkip Rockette, Holly Doc Tivio Julie Hellendrung, Cathy Berg Julie Hellendrung Golden Rose Saddle Club
7 Zoey, Rocky Jennell Flodquist, Annie Mickelson Annie Mickelson Hennepin Hoofbeats Saddle Club
8 Molly, Chapo Taylor Sommer, Mandy Sommer Mandy Sommer Horse Power Farms Saddle Club
9 Addie, Po kaydi anderson, Saige Kragt Kaydi Anderson Madelia Saddle Club
10 Sugar Bear, Gauge Rhea Bodsberg, Jim Swanepeol Krista Bodsberg Menomonie Saddle Club
11 Skippin Tyra, Starlet Two Watch Jed Schussman, Jeffrey Schussman Jeffrey Schussman North Star Riders
12 Fancy, Butch Amber Duncanson, Deb Shefveland Amber Duncanson Osakis Trailblazer Saddle Club
13 Marley, Lightning Sydney Maki, Stephanie Maki Jennell Flodquist Peppy Ponies
14 KiAnn, Rocky Vivian Mayers, Reanna Schlosser Reanna Schlosser Pioneer Saddle Club
15 Butters, Tuff Paige Klaphake, Amber Mielke Amber Mielke Prairie Dusters
16 Holly, Sonia Maddi Strube, Paige Boman Karol Strube Scattered About Saddle Club
17 Ritzie, Sooner Lori Jensen Hagert, Lacy Kieffer Lori Jensen Hagert Scooten Rose
18 Razzle, Slacker Kallie Hill, Sydney Hill Laura Hill Spur Of The Moment Riders
19 Razor, Sage Breanna Anderson, McKenna Anderson Kathleen Mikesell Windmill Ridge Riders
20 Haulin Spice, Seven Karla Zander, Noel Zander Mandy Gustafson Wright Saddle Club